Polecane obiekty

EWA Medical & SPA

 

Atrakcje w Świeradowie:

Dom Zdrojowy w Świeradowie - piękna budowla położona w centrum, otoczona parkiem.

Kolej Gondolowa w Świeradowie - nowoczesne, wygodne, przeszklone wagoniki, wwożące pasażerów na Stóg Izerski.

Góry Izerskie - niewysokie góry stanowiące część Zachodnich Sudetów.

Jakuszyce

Jakuszyce, choć oddalone o kilka kilometrów od Szklarskiej Poręby, są jej częścią - jej najwyżej leżącą dzielnicą (886 m n.p.m.) – panuje tutaj klimat porównywalny z alpejskim na wysokości ok. 1500 m n.p.m. Przez osadę przepływa mała rzeka Kamienna, która jest dopływem Bobru. W Jakuszycach znajduje się również przystanek Kolei Izerskiej – to najwyżej położona w Polsce stacja kolejowa. Do wejścia Polski i Czech do Strefy Shengen było tu przejście graniczne Jakuszyce – Harrachov, dzisiaj do czeskiego Harrachova dojedziemy pociągiem, który kursuje na trasie Jelenia Góra – Harrachov, lub samochodem (przez Jakuszyce przechodzi DK nr 3), mając przy sobie tylko dowód osobisty.

To, z czego Jakuszyce są znane w Polsce i na świecie, to Jakuszycka Polana i położony tu Ośrodek Narciarstwa Biegowego Jakuszyce. Panują tu idealne warunki do uprawiania tego sportu. Śniegu jest dużo i leży długo. Na Polanie Jakuszyckiej organizowane są międzynarodowe zawody: Puchar Świata w Narciarstwie Biegowym, najbardziej znana impreza biegowa w Polsce - Bieg Piastów oraz zawody o Puchar Polski i różne zawody niższej wagi. Jakuszyce, od pewnego czasu, są również miejscem wyścigów psich zaprzęgów.

Oprócz narciarstwa biegowego w Jakuszycach energicznie rozwija się turystyka piesza i rowerowa. Jakuszyce leżą przy Przełęczy Szklarskiej – na zachód leżą Góry Izerskie, na wschód natomiast Karkonosze. Turyści mają tym samym do wyboru dwa pasma górskie z ogromną ilością szlaków turystycznych. Latem, w Jakuszycach, organizowany jest Letni Bieg Piastów - górski półmaraton i Jakuszycka Dziesiątka – bieg na 10 km.

Ostatnia aktualizacja: październik 2018r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.swieradow.pl nie odpowiada.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 763 333, Dziś: 61, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem