Polecane obiekty

D.W. PASJA Hotel BIAŁY KAMIEŃ Hotel MALINOWY DWÓR Karpacz noclegi

Atrakcje w Świeradowie:
Dom Zdrojowy w Świeradowie - piękna budowla położona w centrum, otoczona parkiem.
Kolej Gondolowa w Świeradowie - nowoczesne, wygodne, przeszklone wagoniki, wwożące pasażerów na Stóg Izerski.
Uzdrowisko Świeradów-Zdrój - występują tu wody mineralne z dodatkiem radonu - wody o nieco wyższej temperaturze i specyficznych właściwościach leczniczych.
Więcej opisów atrakcji w Świeradowie - TUTAJ

Atrakcje w okolicy Świeradowa Zdroju:
Góry Izerskie - niewysokie góry stanowiące część Zachodnich Sudetów.
Szklarska Poręba (ok. 17km na wsch.) największy ośrodek turystyczny w polskich Karkonoszach, zimowa stolica radiowej trójki
Karpacz w Karkonoszach - (ok. 35km na wsch.) miasto położone u podnóża najwyższego szczytu Sudetów - Śnieżki.
Uzdrowisko Cieplice (ok. 25km na płn-wsch) najstarsze uzdrowisko w Polsce. Temperatura tutejszych źródeł siarkowo-krzemowo-fluorowych dochodzi do 90 stopni Celsjusza.

Stóg Izerski

Stóg Izerski liczy 1107 metrów wysokości n.p.m. i położony jest na zachodnim krańcu Wysokiego Grzbietu. Z uwagi na bliskie położenie w stosunku do Świeradowa Zdroju, Stóg Izerski jest częstym celem wycieczek świeradowskich turystów i kuracjuszy. Ze szczytu tej góry rozciąga się przepiękny widok na okolicę: widać stąd inne góry, piękne lasy, okoliczne miejscowości itd.

Idąc z centrum Świeradowa czerwonym szlakiem, w ciągu półtorej godziny turysta powinien dojść do położonego tuż pod szczytem schroniska na Stogu Izerskim. Kolejne pięć minut wędrówki szlakiem żółtym i jest się na szczycie Stogu Izerskiego.

Ów szlak czerwony stanowi początek długiego Głównego Szlaku Sudeckiego im. Orłowicza, prowadzącego potem szczytami przez niemal całe Sudety.

Turyści ruszający z Czerniawy Zdroju, na Stóg Izerski dojdą szlakiem zielonym. Wędrówka zajmie im ok. dwóch godzin. Wyruszyć należy spod Domu Zdrojowego w Czerniawie. Amatorom dłuższych, całodziennych wycieczek proponujemy wędrówkę: Dom Zdrojowy w Świeradowie - Zajęcznik (595m n.p.m.) - Dom Zdrojowy w Czerniawie - Izerski Stóg.

Kolejna propozycja dłuższej wyprawy to trzygodzinna wędrówka szlakiem żółtym, rozpoczynająca się koło Chatki Górzystów, a kończąca na Stogu Izerskim. Cały szlak żółty jest dłuższy i prowadzi z Rębiszowa, przez Izerską Łąkę, na Stóg Izerski.

Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
* Twoje imię:
* Tytuł:
* Treść wpisu:
* Podaj kod z obrazka:

Wizyt: 588 256, Dziś: 186, Osób online: 5

Kontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem