Atrakcje Turystyczne

Schroniska w Górach Izerskich

Schroniska w Górach Izerskich - najbardziej znane schroniska turystyczne w Górach Izerskich to Schronisko na Stogu Izerskim, Chatka Górzystów i Stacja Turystyczna Orle. więcej »

Schroniska w Górach Izerskich

Schronisko na Stogu Izerskim

Schronisko na Stogu Izerskim, jako jedna z najbardziej charakterystycznych atrakcji Gór Izerskich oraz okolic Świeradowa-Zdroju, o każdej porze roku przyciąga tłumy turystów, kusząc wspaniałym widokiem, którym można się napawać, znajdując się na wysokości 1060m n.p.m. więcej »

Chatka Górzystów

Schronisko Chatka Górzystów znajduje się w Górach Izerskich, a dokładnie na Hali Izerskiej. Schronisko powstało z inicjatywy studentów, którzy zachwycili się malowniczym położeniem budynku. Obecnie w schronisku oprócz miejsc noclegowych funkcjonuje również mały bar serwujący słynne omlety z białym serem i jagodami. więcej »

Polana Izerska 1, Świeradów-Zdrój

Czarci Młyn

Czarci Młyn w Świeradowie to pracujący do dziś młyn - ciekawa atrakcja udostępniona do zwiedzania. Można tu zjeść chleb wypiekany sposobem naszych dziadków, a wokół młyna znajduje się ogród, w którym znajdują się różne okazy ziół, kwiatów, roślin, czy zbóż. więcej »

ul. Lwówecka 5, Świeradów-Zdrój

Sztolnie Jana i Leopolda w Krobicy

Sztolnie Jana i Leopolda w Krobicy to ciekawy punkt na turystycznej mapie okolicy. Nieczynna obecnie kopalnia, z której dawniej pozyskiwano rudę cyny, w 2012 roku została udostępniona dla zwiedzających jako element szlaku dydaktycznego "Śladami dawnego górnictwa Kruszców". więcej »

Krobica k/ Świeradowa Zdroju

Pracownia Piernikowa Isabell

Pracownia Piernikowa Isabell to wspaniałe miejsce, w którym można się zapoznać z niezwykłą sztuką wypiekania oraz ozdabiania słodkich ciastek, a nawet wziąć udział w profesjonalnych warsztatach. więcej »

ul. Rolnicza 2, Świeradów-Zdrój

INTERFERIE Aquapark Sport Hotel

Nowoczesny obiekt, jedyny taki w Izerach, który dostarcza okazję do super zabawy i wodnego szaleństwa osobom w każdym wieku. W ofercie są również liczne zabiegi fizjoterapeutyczne. więcej »

ul. Kościuszki 1, Świeradów Zdrój

Kręgielnia BOWLING CENTER CLUB

Kręgielnia BOWLING CLUB to fajna opcja na spędzenie popołudnia razem z rodziną czy przyjaciółmi. Profesjonalne tory do gry dostarczą doskonałej okazji do zabawy każdemu - zarówno dzieciom, jak i dorosłym. więcej »

ul. 11-go Listopada 35, Świeradów-Zdrój

Muzeum Zdrojowe

W piwnicach Domu Zdrojowego znajduje się Muzeum Zdrojowe, powstałe z okazji 260. rocznicy ocembrowania pierwszego źródła wód leczniczych w Świeradowie. Prezentowane w nim eksponaty pozwalają poznać historię wydobycia i wykorzystania tych wód, a także zapoznać się z dziejami samego uzdrowiska. więcej »

ul. Konstytucji 3 Maja 1, Świeradów-Zdrój

Szklana Kuźnia

"Szklana Kuźnia" to pracownia artystyczna, zajmująca się wytwarzaniem szkła metodą fusingu, jego ozdabianiem i malowaniem. Zainteresowane osoby, oprócz samego zwiedzania, mogą wziąć udział w warsztatach i spróbować własnych sił w sztuce obróbki i zdobienia szkła. więcej »

Wolimierz 191, Wolimierz

Centrum Edukacji Ekologicznej Izerska Łąka

W Świeradowie-Zdroju w ramach projektu unijnego Natura 2000 powstało Centrum Edukacji Ekologicznej Izerska Łąka. Warto się tam wybrać, aby poznać florę i faunę tego regionu, podziwiać nocne niebo nad Górami Izerskimi, a także zobaczyć jak wygląda życie we wnętrzu ula. więcej »

ul. Rolnicza 7, Świeradów-Zdrój

Łazienki Leopolda

Łazienki Leopolda powstały w XIX wieku. Od początku ich istnienia przyciągały wielu gości zainteresowanych zabiegami leczniczymi - kąpielami i inhalacjami. Z tradycyjnych kuracji można korzystać do dzisiaj. więcej »

ul. Marszałka J. Piłsudskiego 33, Świeradów-Zdrój

Łazienki Marii - Zakład Kuracji Borowinowej

Zakład Kuracji Borowinowej, znany niegdyś jako Łazienki Marii, to funkcjonujący do dziś obiekt oferujący swoim gościom wspaniałe kąpiele i zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń o wysokim standardzie. więcej »

ul. Dojazdowa 3, Świeradów-Zdrój

Łazienki Ludwika

Nieopodal tzw. dolnego źródła znajdują się Łazienki Ludwika. Wybudowane pod koniec XIX wieku, do dziś przyciągają turystów ciekawą architekturą, ale również zabiegami przyrodoleczniczymi. więcej »

ul. Ratowników Górskich 11, Świeradów Zdrój

Pijalnia wody radoczynnej

Pijalnia wody radoczynnej w Świeradowie-Zdroju to jedno z trzech istniejących w Polsce źródeł tej leczniczej wody. Jej właściwości są wykorzystywane w inhalacjach i kąpielach, ale nadaje się również do picia. więcej »

ul. Sienkiewicza 1, Świeradów-Zdrój

Muzeum Myślistwa

W jednym z hoteli w Świeradowie-Zdroju znajduje się muzeum myślistwa. Eksponaty przedstawiają liczne popiersia oraz poroża zwierząt charakterystycznych dla tego regionu. więcej »

ul. Gajowa 2, Świeradów-Zdrój

Mała Japonia - ogród Siruwia

W każdym zakątku Małej Japonii czekają na Ciebie niezwykłe atrakcje, warte zobaczenia. więcej »

Brzozowe Wzgórze 8b, Przesieka

Muzeum Sentymentów

Przenieś się kilka dekad w przeszłość i ponownie poczuj oddech PRLu na własnej skórze więcej »

ul. Zamkowa 9, Kowary

Teatr Klinika Lalek

Teatr Klinika Lalek działa od 1991 roku w Wolimierzu, koło Świeradowa-Zdrój. W spektaklach granych głównie na łąkach i ulicach udział biorą ogromne lale, machiny jeżdżące, grające instalacje, stwory, ludzie i żywioły. więcej »

ul. Dworcowa 73, Stacja Wolimierz

Teatr Nasz w Michałowicach

Teatr Nasz w Michałowicach - Kraina Dobrego Humoru. W Teatrze Naszym odbywają się spektakle kabaretowe, przedstawienia komediowe lub wieczory muzyczne. więcej »

ul. Kolonijna 27, Piechowice-Michałowice

Muzeum Ziemi JUNA

W zabytkowym budynku o biało-czarnych ścianach, usytuowanym tuż przy wjeździe do Szklarskiej Poręby od strony Jeleniej Góry znajduje się przepojone magią i tradycją walońską Muzeum Ziemi JUNA. więcej »

ul. Jeleniogórska 9, Szklarska Poręba

Muzeum Zabawek w Karpaczu

Znajduje się w Karpaczu, można podziwiać tu kolekcję lalek i zabawek z całego świata (ponad 2000 eksponatów), której podstawę stanowi prywatny zbiór Henryka Tomaszewskiego - twórcy Pantomimy Wrocławskiej. więcej »

ul. Kolejowa 3, 58-540 Karpacz

Cieplice Zdrój

Bijące tu od wieków źródła, jedyne w Polsce o temperaturze dochodzącej do 90 C, swoją skuteczność zawdzięczają czynnym związkom siarki i krzemu oraz zawartości fluoru. więcej »

Jelenia Góra

Jelenia Góra to 900-letnie miasto leżące w kotlinne jeleniogórskiej w sercu Karkonoszy. Ludzie kultury chętnie przyjeżdżają do Jeleniej Góry aby wziąć udział w spotkaniach, koncertach i dorocznych festiwalach, których w stolicy Karkonoszy nigdy nie brakuje. więcej »

Karpacz

Przed II wojną światową Karpacz był pokaźnym kurortem, utrzymanym w tyrolsko-szwajcarskim stylu z połączeniem kolejowym, torami bobslejowymi i skocznią narciarską. Po wojnie Karpacz stał się głównym kurortem polskich Karkonoszy. więcej »

Kowary

Kowary to pięknie położony zakątek Polski, ukryty między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi na wysokości 420-1266 m n.p.m. więcej »