Polecane obiekty

EWA Medical & SPA

 

Atrakcje w Świeradowie:

Dom Zdrojowy w Świeradowie - piękna budowla położona w centrum, otoczona parkiem.

Kolej Gondolowa w Świeradowie - nowoczesne, wygodne, przeszklone wagoniki, wwożące pasażerów na Stóg Izerski.

Góry Izerskie - niewysokie góry stanowiące część Zachodnich Sudetów.

Atrakcje Świeradów Zdrój - Na szlaku

Trasy rowerowe »

Singletrek Świeradów Zdrój - pierwsza w Polsce sieć leśnych ścieżek rowerowych - ponad 200 km tras rowerowych w Górach Izerskich. więcej »

 • Szlaki rowerowe w Górach Izerskich

Szlaki Turystyczne »

Szlaki turystyczne ze Świeradowa Zdroju oraz szlaki turystyczne po pogórzu i Górach Izerskich. Przebieg szlaków turystycznych, długość, czas przejścia. więcej »

 • Szlaki turystyczne w Górach Izerskich

Trasy narciarstwa biegowego »

Świeradów-Zdrój należy do regionu popularnego wśród narciarzy biegowych. Największym atutem tych okolic jest długo utrzymujący się śnieg oraz ciekawe trasy o różnych stopniach trudności. więcej »

 • Świeradów-Zdrój

Schroniska w Górach Izerskich »

Schroniska w Górach Izerskich - najbardziej znane schroniska turystyczne w Górach Izerskich to Schronisko na Stogu Izerskim, Chatka Górzystów i Stacja Turystyczna Orle. więcej »

 • Schroniska w Górach Izerskich

Schronisko na Stogu Izerskim »

Schronisko na Stogu Izerskim, jako jedna z najbardziej charakterystycznych atrakcji Gór Izerskich oraz okolic Świeradowa-Zdroju, o każdej porze roku przyciąga tłumy turystów, kusząc wspaniałym widokiem, którym można się napawać, znajdując się na wysokości 1060m n.p.m. więcej »

 • 59-850 Świeradów-Zdrój
 • 75 75 22 110

Chatka Górzystów »

Schronisko Chatka Górzystów znajduje się w Górach Izerskich, a dokładnie na Hali Izerskiej. Schronisko powstało z inicjatywy studentów, którzy zachwycili się malowniczym położeniem budynku. Obecnie w schronisku oprócz miejsc noclegowych funkcjonuje również mały bar serwujący słynne omlety z białym serem i jagodami. więcej »

 • Polana Izerska 1, Świeradów-Zdrój

Góry Izerskie »

Góry Izerskie są bardzo wygodne do wędrówek - niemal każdy turysta sobie poradzi. Dodatkowo w Górach Izerskich jest wiele tras rowerowych - o różnym stopniu trudności i długości. więcej »

 • Góry Izerskie

Wodospad Kwisy »

Wodospad Kwisy to urokliwe miejsce, wprost idealne na spacery. Relaksujący szum wody i piękne okoliczności przyrody przyciągają nie tylko turystów, ale także pasjonatów fotografii. więcej »

 • ul. Nadbrzeżna, Świeradów-Zdrój

Szlak Dziejów Świeradowa »

W centrum Świeradowa, przy ulicy Wyszyńskiego, znajduje się Szlak Dziejów Świeradowa. To niedługa trasa spacerowa, która przedstawia istotne z punktu widzenia historii miejscowości obiekty i daty. Szlak ma formę umieszczonych w chodniku rozet z płaskorzeźbami. więcej »

 • ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Świeradów-Zdrój

Grota Czerniawa »

Niewielka grota położona praktycznie w centrum Czerniawy-Zdrój może się okazać interesującym punktem wycieczki po okolicy. Łatwo ją znaleźć ze względu na wyrytą w skale płaskorzeźbę z symbolem groty. więcej »

 • ul. Sanatoryjna, Świeradów-Zdrój

Źródło Doktora Adama »

Źródło Doktora Adama to jedno z licznych źródeł wód mineralnych w Świeradowie-Zdroju. Swoją nazwę zawdzięczają znanemu niegdyś w uzdrowisku lekarzowi, który przez wiele lat badał ich właściwości i skuteczność w leczeniu różnych schorzeń. więcej »

 • Świeradów-Zdrój

Smrek »

W Górach Izerskich, niedaleko Stogu Izerskiego, znajduje się szczyt o dwóch wierzchołkach – na wysokości 1123 i 1124 m n.p.m. Jest to Smrek, którego nazwa ściśle wiąże się z rosnącym tam niegdyś wysokim świerkiem. Cechą charakterystyczną tego szczytu jest wybudowana w 2003 roku wieża widokowa o wysokości 20 m. więcej »

 • Świeradów-Zdrój

Rezerwat przyrody Torfowiska Doliny Izery »

Na Hali Izerskiej, niedaleko Chatki Górzystów, znajduje się rezerwat przyrody Torfowiska Doliny Izery. Utworzony w 2000 roku, ma na celu ochronić między innymi jedno z trzech ostatnich miejsc występowania brzozy karłowatej, a także wiele innych cennych roślin. więcej »

Słupiec »

Słupiec to niewielka formacja skał bazaltowych, która stanowi bardzo ciekawy punkt widokowy na okoliczne pasma górskie. Można stamtąd obserwować m.in. Izery czy Sudety Zachodnie. więcej »

 • 59-820 Giebułtów

Wodospady na Czarnym Potoku »

Na Czarnym Potoku na odcinku długości 3 km występują nieduże, ale bardzo urokliwe kaskady, których łączna wysokość spadku to około 500 m. więcej »

 • Świeradów-Zdrój

Zajęcznik »

Jednym ze szczytów w Górach Izerskich jest Zajęcznik. Licznie odwiedzają to miejsce amatorzy wycieczek pieszych oraz rowerowych. więcej »

 • Świeradów-Zdrój

Sępia Góra »

Sepia Góra to szczyt Kamienieckiego Grzbietu wznoszący się na wysokość 828 m n.p.m. Obecnie stanowi doskonały punkt widokowy, ale - jeśli wierzyć opowieściom – w czasie II Wojny Światowej zostało tam ukryte złoto III Rzeszy. więcej »

 • Świeradów-Zdrój

Karkonoski Park Narodowy »

Karkonoski Park Narodowy ma powierzchnię ponad 5500 hektarów. Na obszarze parku znajduje się Główny Grzbiet Karkonoszy,a także dwie enklawy Pogórza Karkonoskiego: Góra Chojnik i Wodospad Szklarki. więcej »

 • Karkonoski Park Narodowy

Karpacz »

Przed II wojną światową Karpacz był pokaźnym kurortem, utrzymanym w tyrolsko-szwajcarskim stylu z połączeniem kolejowym, torami bobslejowymi i skocznią narciarską. Po wojnie Karpacz stał się głównym kurortem polskich Karkonoszy. więcej »

Wizyt: 763 291, Dziś: 19, Osób online: 3

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem