Runner's World Super Bieg

01 STY 1970 wstecz

Termin: 06.2018 r., godz. 9.00 - 15.00

Runner's World Super Bieg 2018 tylko w górach Trzeci sezon biegowego cyklu to tylko biegi górskie. 6 biegów, 6 górskich miejscowości, starty co miesiąc - od maja do października. Zawsze półmaraton i zawsze bieg na 10 km. I jedna niespodzianka - 22.07.2018 organizatorzyzapraszają dodatkowo na naprawdę długie bieganie - kolejnej edycji RWSB wBielawie towarzyszyć będzie bieg planowany na trasie ok. 50 km - Ultra Sowa.Jest więc sporo zmian, ale dużo też zostanie po staremu - zawsze startującybędą mieli w ofercie dwa dystanse, zawsze znajdą coś w pakiecie startowym(im więcej startów, tym więcej upominków), zawsze ne mecie czekać będziemedal, a w biurze zawodów pamiątkowy dyplom. Znów jeden numer,wykupiony przy okazji pierwszego startu, posłuży zawodnikom przez cały cykl.Znów finał RWSB odbędzie się w Świeradowie - Zdroju, na alpejskim 4FŚwieradów RUN. Tam również planowane są zmiany i dodatkowe atrakcje(również na trasie). Dzięki głosom biegaczy oddanym w kolejnym plebiscyciena najlepszy bieg alpejski w 2017 roku, finałowy bieg RWSB wkroczy wnastępny sezon z prestiżową kategorią "S" w ramach Dare2B Ligi BiegówGórskich. No i podstawowa rzecz się nie zmieni - od pierwszej edycji zbieramypunkty do klasyfikacji generalnej.
Sezon otworzymy więc w Polanicy - Zdroju 13 maja.
10 czerwca przebiegniemy,i to dosłownie, Góry Izerskie na trasie ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa -Zdroju - bieg Interferie RUN zaprasza!
22 lipca RWSB wróci do Bielawy na Półmaraton Kalenica i pierwszą odsłonęUltra Sowy po znanych i mniej znanych ścieżkach Gór Sowich.
Sierpień to czas na Beskid Śląski i kolejny Półmaraton Wiślański - 19.08.2018.
Wrzesień to Wałbrzych - tu biegowy górski debiut wypalił, czas więc nakontynuację.
Pod Chełmiec zapraszamy 9 września.
Alpejski finał w Świeradowie odbędzie się 6 października w ramach 4FŚwieradów RUN.
Tylko tyle i aż tyle. Zapowiada się sześć konkretnych górskich biegów wsprawdzonych miejscach i na pięknych trudnych trasach. Wszystkie górskiebiegi RWSB w 2017 zaliczyły spory przyrost startujących, a debiuty równieżwypadły okazale. Cykl okrzepł i odnalazł się w górach na dobre. Wydaje sięwięc, że tam jest jego miejsce.Zapisy ruszą niebawem. Szczegóły i informacje na odświeżonej i zmienionejstronie (http://superbieg.pl), na której można będzie również sprawdzić cosłychać na innych biegach organizowanych przez ekipę RWSB - np. nakwietniowym Półmaratonie Jeleniogórskim. Tu będzie asfaltowo, ale górskoprzede wszystkim - pod nogami i przed oczami. Warto zajrzeć również tam ;-)Do zobaczenia na biegach cyklu Runner's World Super Bieg 2018!

 

Informacje pochodzą ze strony miasta www.swieradowzdroj.pl