Łazienki Leopolda

Łazienki Leopolda - gdzie się znajdują, co można tam zobaczyć?

  • location_on ul. Marszałka J. Piłsudskiego 33, Świeradów-Zdrój
  • phone 757 820 655

Łazienki Leopolda

Powstały w latach 40. XIX wieku dzięki rodzinie Schaffgotschów. Początkowo liczyły 29 kabin wannowych, w których można było zażywać kąpieli mineralnych. Co ciekawe, ze względu na usytuowanie budynku w pobliżu górnego źródła, woda dopływała do wspomnianych kabin pod własnym ciśnieniem. W późniejszym czasie oferta została poszerzona o możliwość kąpieli w ekstraktach świerkowych lub ekstraktach z kory, prysznice opadowe, a także kocioł do parowy. Pod koniec XIX wieku w pokojach gościnnych dla kuracjuszy, które znajdowały się na piętrze, poprowadzone zostało ogrzewanie.

W 1881 w budynku wybuch pożar, który w dużej mierze zniszczył ten piękny budynek, ale stosunkowo szybko Łazienki zostały odbudowane, a dodatkowo dobudowano również kolejne piętro, aby zapewnić więcej miejsc dla gości licznie odwiedzających to miejsce.

Łazienki Leopolda dziś...

  • Zawsze starano się, aby wszystkie urządzenia wykorzystywane w Łazienkach Leopolda były możliwie najnowsze i często je modernizowano, jednocześnie zachowując tradycyjny proces kuracji i przeprowadzania zabiegów.
  • Obecnie w budynku znajduje się Centrum Rehabilitacji „Goplana”.

 

Ostatnia aktualizacja: luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.swieradow.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0