Atrakcje w Świeradowie-Zdroju

(63)

Dzieje Świeradowa-Zdroju i okolicy są związane z dziejami plemion łużyckich, a osada która powstała prawdopodobnie pod koniec XIII lub na początku XIV w. zawdzięcza im swą nazwę Flyns (później zmienio... więcej »

Tarasy i Park Zdrojowy Kilka ogólnych informacji: Park Zdrojowy to nierozerwalny element każdego uzdrowiska - nie może więc go zabraknąć i w Uzdrowisku Świeradów-Czerniawa. To niezwykłe zróżnicowanie... więcej »

Uzdrowisko Świeradów Zdrój Historia i tradycja miasta związana jest z tzw. “świętym źródłem” opisanym przez Leonarda Thurneyssera i Kaspra Schwenckfelda, jako źródło mineralne porównywalne w swej jako... więcej »

ul. Zdrojowa 2, Świeradów-Zdrój

Łazienki Leopolda Powstały w latach 40. XIX wieku dzięki rodzinie Schaffgotschów. Początkowo liczyły 29 kabin wannowych, w których można było zażywać kąpieli mineralnych. Co ciekawe, ze względu na usy... więcej »

ul. Marszałka J. Piłsudskiego 33, Świeradów-Zdrój

Wodospad Kwisy Niezwykle malownicza kaskada na górskiej rzece, przez niektórych porównywana do Dzikiego Wodospadu na Łomnicy w Karpaczu. Ten piękny zakątek Świeradowa c... więcej »

ul. Nadbrzeżna, Świeradów-Zdrój

Czarci Młyn Krótka historia... To stary (z ok. 1890r.), pracujący do dziś młyn, który posiada oryginalne wyposażenie z okresu jego budowy. W 1957 roku zmodernizowano napęd młynu - koło wodne zastąpion... więcej »

ul. Lwówecka 5, Świeradów-Zdrój

Dom Zdrojowy Dom Zdrojowy w Świeradowie - piękna budowla położona w centrum, otoczona parkiem - najbardziej rozpoznawalny element Uzdrowiska Świeradów. Dom Zdrojowy posiada wysoką na 46 m wieżę zegaro... więcej »

ul. Konstytucji 3 Maja 1, Świeradów-Zdrój

Muzeum Zdrojowe Muzeum Zdrojowe, znane także jako Muzeum Górnictwa Uzdrowiskowego, powstało w 2014 roku, w związku z przypadającą na ten rok 260. rocznicą ocembrowania w Świeradowie pierwszych źródeł ... więcej »

ul. Konstytucji 3 Maja 1, Świeradów-Zdrój

Szlak Dziejów Świeradowa  Szlak Dziejów Świeradowa to licząca pół kilometra trasa spacerowa, której celem jest przedstawienie ciekawostek z historii miejscowości. Jej pokonanie zajmuje około 10 minut.... więcej »

ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Świeradów-Zdrój

Pijalnia wody radoczynnej Kilka informacji: Pijalnia wody radoczynnej znajduje się w działającym kiedyś zakładzie kąpieli radoczynnej. Wybudowano go w 1934 roku i na początku był znany jako Radiumbad... więcej »

ul. Sienkiewicza 1, Świeradów-Zdrój

Łazienki Marii Kilka słów wstępu... Łazienki Marii zostały wybudowane w 1904 roku z wykorzystaniem charakterystycznej dla budownictwa Niemiec czerwonej cegły. Wewnątrz znajdowało się 12 kabin... więcej »

ul. Dojazdowa 3, Świeradów-Zdrój

Izerski punkt antygrawitacyjny Kilka informacji... Jednym z elementów szlaku „Śladem izerskich tajemnic” jest Izerski punkt antygrawitacyjny. Znajduje się on w odległości około 50... więcej »

ul. Strażacka, Świeradów-Zdrój

Wodospady na Czarnym Potoku Kilka słów... Prawdopodobnie największy wodospad w całych Górach Izerskich - pod warunkiem, że całą serię raczej niewielkich, za to bard... więcej »

Kolej Gondolowa w Świeradowie Kilka informacji... Kolej Gondolowa jest czynna przez cały rok, wwożąc narciarzy zimą, a latem - turystów pieszych i rowerowych. Wszystkich wagoników kolej w Świeradowie... więcej »

ul. Źródlana 7, Świeradów-Zdrój

Kopalnia kwarcu Stanisław Kilka informacji: To najwyżej położona w Europie kopalnia odkrywkowa. Proces eksploatacji złóż rozpoczął się w XIII wieku, a wydobywane minerały dostarczano do znajdujących ... więcej »

Świeradów-Zdrój

Łazienki Ludwika Kilka informacji: Świeradów-Zdrój, jako miejscowość uzdrowiskowa, posiada wiele obiektów położonych w pobliżu źródeł wydobycia wód mineralnych, które jednocześnie wykorzystują ją w ce... więcej »

ul. Ratowników Górskich 11, Świeradów Zdrój

Grot Czerniawa Kilka informacji... Grota to zapomniane i zaniedbane uzdrowisko w Górach Izerskich oferuje kilka atrakcji turystycznych oraz jest znakomitym miejscem wypadowym na pobliskie s... więcej »

ul. Sanatoryjna, Świeradów-Zdrój

Wyciągi narciarskie Kolej Gondolowa - informacje: kolej całoroczna długość trasy kolei 2172m stacja dolna 620 m n.p.m, stacja górna 1060 m n.p.m., różnica poziomów 440m, cz... więcej »

Izery Trzech Żywiołów Izery Trzech Żywiołów to ogród dydaktyczny powstały za sprawą Nadleśnictwa Świeradów i jest ogólnodostępny dla turystów. Znajduje się n... więcej »

ul. 11 Listopada 1, Świeradów-Zdrój

Izerski Park Ciemnego Nieba Izerski Park Ciemnego Nieba to znajdujący się na terenie Gór Izerskich, zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie, transgraniczny park ciemnego nieba, pows... więcej »

Graniczna część doliny Izery

Plac zabaw Nieopodal głównego deptaka, przy Parku Zdrojowym znajduje się duży plac zabaw dla dzieci. Zarówno ci najmłodsi, jak o trochę starsze dzieci znajdą tam coś dla siebie. Sprzętu... więcej »

ul. Wyszyńskiego, Świeradów-Zdrój

Trasy rowerowe Singletrek Świeradów Zdrój - pierwsza w Polsce sieć leśnych ścieżek rowerowych - ponad 200km tras rowerowych w Górach Izerskich. Na tę sieć składają się następujące ścieżki: Trasa Sing... więcej »

Szlaki rowerowe w Górach Izerskich

Szlaki turystyczne po pogórzu i Górach Izerskich Podstawowe szlaki: Czerwony szlak - odcinek Głównego Szlaku Sudeckiego im. M. Orłowicza, (6h 20 min., w drugą stronę 6 godz.) -> Świeradów Zdrój - ... więcej »

Schronisko na Stogu Izerskim Krótka historia... W północno-zachodniej części Izerów, niedaleko granicy z Czechami u podnóży Stogu Izerskiego, na wysokości 1060 m n.p.m., znajduje się powstałe w 1924 r... więcej »

Schroniska w Górach Izerskich Schronisko na Stogu Izerskim Wybudowane tuż poniżej szczytu na wysokości 1060 m n.p.m. Sprzed schroniska podziwiać można malowniczą panoramę Gór Izerskich, Świeradowa or... więcej »

Schroniska w Górach Izerskich

Trasy narciarstwa biegowego Kilka informacji: Z racji tego, że w okolicy Świeradowa-Zdroju oraz Jakuszyc przez długi czas zalega śnieg, tereny te są bardzo popularne wśród miłośników... więcej »

Skatepark Dla fanów ewolucji na rowerach, rolkach i deskorolkach Świeradów-Zdrój posiada unikalną atrakcję. Jest to Skatepark wybudowany na Stadionie Miejskim. Pokryty wytrzymałą i odporną nawierzchni... więcej »

ul. Sienkiewicza 2A, Świeradów-Zdrój

Teatr Klinika Lalek Teatr Klinika Lalek powstał 1988 roku we Wrocławiu. W roku 1991 przeniesiono go do Wolimierza. Od tej pory działa jako teatr wiejski i wędrowny teatr lalkowy. Spektakle Teatru Kli... więcej »

ul. Dworcowa 73, Stacja Wolimierz

Pracownia Piernikowa Isabell Kilka słów o tym miejscu... Oprócz atrakcji przyrodniczych i uzdrowiskowych, których tak wiele można znaleźć w Świeradowie-Zdroju i okolicach, cieka... więcej »

ul. Rolnicza 2, Świeradów-Zdrój

Szklana Kuźnia Niedaleko Świeradowa-Zdroju, w miejscowości Wolimierz, znajduje się wyjątkowa pracowania artystyczna. Mowa o „Szklanej Kuźni”, w której jest wytwarzane szkło unikatowe. Goście mogą tam ... więcej »

Wolimierz 191, Wolimierz

Muzeum Ziemi JUNA W dawnych czasach przebiegała tędy Czeska Ścieżka. Znany trakt prowadzący z kasztelanii wleńskiej do Starej Wsi Szklarskiej, a następnie do Czeskiego Brodu na rzece Kamiennej. Tu sta... więcej »

ul. Jeleniogórska 9, Szklarska Poręba

Zamek Chojnik Zamek Chojnik jest jedną z najbardziej znanych ruin zamkowych na Dolnym Śląsku, przy tym najczęściej odwiedzanych, przede wszystkim ze względu na świetne położenie, na szczycie dużego wz... więcej »

Zamek Czocha Zamek Czocha znajduje się w okolicy miasteczka Leśna, króluje nad jeziorem Leśniańskim, w dolinie rzeki Kwisy. Jest ośrodkiem szkoleniowo-wypoczynkowym, który można nie tylko zwiedzać, al... więcej »

ul. Sucha, Leśna

Źródło Doktora Adama Historia źródełka... Źródło jest nazwane na cześć lekarza uzdrowiskowego, który pracował w szpitalu w Bad Flinsberg na przełomie XIX i XX wieku. Dziś do pulsującego czystą wodą źr... więcej »

Okolice Jeleniej Góry, zwanej Perłą Karkonoszy, są pełne okazałych pałaców i średniowiecznych zamków, a ich mnogość i piękno jest porównywane do zamków z doliny Loary. Zamki są dawnymi twierdzami obro... więcej »

Muzeum Myślistwa W dawnym dworku myśliwskim, obecnie funkcjonującym jako hotel, znajduje się wystawa łowiecka, a najstarsze prezentowane eksponaty pochodzą z początków XX wieku. Wśród t... więcej »

ul. Gajowa 2, Świeradów-Zdrój

Centrum Edukacji Ekologicznej Izerska Łąka Kilka informacji... Centrum dydaktyczne, które powstało w ramach realizacji projektu „Budowa Centrum Edukacji Ekologicznej Natura 2000”, wykorzystując do teg... więcej »

ul. Rolnicza 7, Świeradów-Zdrój

Schronisko Chatka Górzystów Kilka ciekawych informacji... Chatka Górzystów to schronisko turystyczne położone w Górach Izerskich. Obiekt jest zlokalizowany na Hali... więcej »

Polana Izerska 1, Świeradów-Zdrój

Chaty Sudeckie Chaty Sudeckie - stare sudeckie domy przysłupowe położone są najczęściej na peryferiach miejscowości Świeradów (ul. Długa, Lwówecka, Myśliwska i Główna). Pochodzą przeważnie z XIX wieku... więcej »

ul. Długa, Lwówecka, Myśliwska i Główna

Góry Izerskie Krótka historia: Góry Izerskie właśnie wskutek tego, iż nie są zbyt wysokie (wierzchołki to 1000 - 1126 metry n.p.m) są bardzo wygodne do wędrówki po nich - niemal każdy turysta sobie po... więcej »

Sępia Góra Jednym ze szczytów wznoszących się ponad Świeradowem-Zdrój jest Sępia Góra. Jej wysokość to 828 m n.p.m. Na jej szczycie znajdują się skały granitowo-gnejsowe określane razem jako Biały Ka... więcej »

Psie zaprzęgi Trasy znane głównie narciarzom biegowym odwiedzający Świeradów-Zdrój, od kliku lat przyciągają również miłośników psich zaprzęgów. Dobrze przygotowane szlaki, na których dość długo utrz... więcej »

Sztolnie Jana i Leopolda w Krobicy Krótka historia... Sztolnie Jana i Leopolda w Krobicy to nieczynne już kopalnie, w których wydobywano rudę cyny. Od 2013 roku działa tam podziemna trasa turystyczna,... więcej »

Krobica k/ Świeradowa Zdroju

Wieża Mon Plaisir Krótka historia... Budowla powstała na przełomie lat 1803-1804 na zlecenie Adolfa Traugotta von Gersdorfa, który był wtedy właścicielem Pobiednej. Pasjonował się astronomią, ale gdy ... więcej »

Pobiedna

Grób Ducha Gór Symboliczny Grób Liczyrzepy znajduje się przy szosie ze Świeradowa do Szklarskiej Poręby, w miejscu, gdzie krzyżuje się ona z leśnymi drogami, nieopodal ujść potoków Wodopój i Płóka, na... więcej »

Minigolf Fajnym pomysłem na aktywne spędzenie czasu w Świeradowie-Zdroju jest gra w minigolfa. To wspaniała rozrywka ćwicząca zręczność i dokładność. Specjalnie przygotowane do tego pole golfowe liczą... więcej »

ul. Zakopiańska, Świeradów Zdrój

Zajęcznik Zajęcznik stanowi jeden ze szczytów Wysokiego Grzbietu w Górach Izerskich. Jego nieduża wysokość (595 m n.p.m.) sprawia, że jest bardzo popularnym celem wycieczek pieszych, jak i rowerowych.... więcej »

Smrek Smrek to, znajdujący się na zachodniej granicy Wysokiego Grzbietu Izerów, szczyt posiadający dwa wierzchołki przedzielone niewielką przełęczą. Wierzchołki te położone są na wysokości 1123 m oraz... więcej »

Świeradów-Zdrój

Karkonoski Park Narodowy Karkonoski Park Narodowy, utworzony 16 stycznia 1959 roku, jest jednym z najstarszych polskich parków narodowych. Obecna powierzchnia parku wynosi 5580 hektaró... więcej »

Karkonoski Park Narodowy

Uzdrowisko Cieplice - (uzdrowiskowa dzielnica Jeleniej Góry) to najstarszy kurort w Polsce. Bijące tu od wieków źródła, jedyne w Polsce o temperaturze dochodzącej do 90 C, swoją skuteczność zawdzięcza... więcej »

Karpacz Pierwsze informacje o Karpaczu pojawiły się w Księgach Walońskich z XIV w. Pierwsi mieszkańcy przybyli z powodu kruszców jakie można było tu spotkać: złota, rudy żelaza i srebra. Karkonosze na... więcej »

Muzeum Zabawek Znajduje się w Karpaczu, można podziwiać tu kolekcję lalek i zabawek z całego świata (ponad 2000 eksponatów), której podstawę stanowi prywatny zbiór Henryka Tomaszewskiego - twórcy Pant... więcej »

ul. Kolejowa 3, 58-540 Karpacz

Mała Japonia to miejsce jedyne w swoim rodzaju. To nie tylko przepiękny ogród japoński, ale także kawałek prawdziwej Japonii. Został skomponowany zgodnie z japońską sztuką zakładania ogrod&oacu... więcej »

Brzozowe Wzgórze 8b, Przesieka

Jagniątków jest dzisiaj jedną z dzielnic Jeleniej Góry (od 1998 r.), dojedziemy tu komunikacją miejską z centrum - linie 9 i 15. To jednocześnie najwyżej (450 – 620 metrów n.p.m.) i najbliżej Karkonos... więcej »

Słupiec Kilka informacji... W pobliżu Giebułtowa wznosi się „Słupiec” - niewielka formacja skalna o wysokości 476 m n.p.m. Jest to stożek bazaltowy, w budowie którego wyraźnie odznacza się pozostałoś... więcej »

Giebułtów

INTERFERIE Aquapark Sport Hotel Kilka informacji... INTERFERIE Aquapark Sport Hotel w Świeradowie-Zdroju to miejsce stworzone z myślą o aktywnym, zdrowym wypoczynku. Naszym Gościom zapewniamy wyjątko... więcej »

ul. Kościuszki 1, Świeradów Zdrój

Szklarska Poręba - malowniczo położona w dolinie rzeki Kamiennej, pomiędzy Górami Izerskimi a Karkonoszami, jest największym ośrodkiem turystycznym w polskich Karkonoszach. Szklarska Poręba jest ideal... więcej »

Kręgielnia BOWLING CENTER CLUB Kilka informacji... Kręgielnia BOWLING CLUB to świetna opcja do spędzania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. W obiekcie znajdują się cztery profesjonalne, peł... więcej »

ul. 11-go Listopada 35, Świeradów-Zdrój

Jakuszyce, choć oddalone o kilka kilometrów od Szklarskiej Poręby, są jej częścią - jej najwyżej leżącą dzielnicą (886 m n.p.m.) – panuje tutaj klimat porównywalny z alpejskim na w... więcej »

Jelenia Góra to 900-letnie miasto leżące w kotlinne jeleniogórskiej w sercu Karkonoszy. Ludzie kultury chętnie przyjeżdżają do Jeleniej Góry aby wziąć udział w spotkaniach, koncertach i dorocznych fes... więcej »

Kowary to pięknie położony zakątek Polski, ukryty między Karkonoszami i Rudawami Janowickimi na wysokości 420-1266 m n.p.m. Specyficzny mikroklimat przyjazny regeneracji sił witalnych, okalające góry ... więcej »

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00