Muzeum Ziemi JUNA - Jak tam dotrzeć? Jaki jest dokładny adres? Kiedy można zwiedzać muzeum? Ile kosztują bilety?

 

W dawnych czasach przebiegała tędy Czeska Ścieżka. Znany trakt prowadzący z kasztelanii wleńskiej do Starej Wsi Szklarskiej, a następnie do Czeskiego Brodu na rzece Kamiennej. Tu stała strażnica, gdzie spotykali się wędrowcy wyruszający w Góry Olbrzymie do źródeł Łaby i dalej do Pragi. Wśród nich byli również Walonowie – średniowieczni poszukiwacze minerałów i szlachetnych metali. Miejsce to przez wieki zmieniało się. Była tu karczma głodowa, zajazd dla dyliżansów, a po II Wojnie Światowej słynny Motel Relax Parylaka i w końcu Muzeum Ziemi JUNA. Dziś nowy budynek Muzeum nadal stoi na fundamentach starej strażnicy. Wewnątrz odkryć można Walońską historię tej krainy oraz zobaczyć mineralogiczne skarby, które skrywa ziemia.

Zapraszamy do Muzeum Ziemi JUNA – Strażnicy Walońskiej.

Czynne codziennie 10:00 – 18:00

OFERUJEMY:

  • Strefę darmową – sala sklepu z minerałami oraz pierwsza sala wystawowa z minerałami z Dolnego Śląska.
  • Płatną część wystawową: (wystawa na powierzchni około 450 metrów kwadratowych na dwóch poziomach budynku)Ekspozycja poświęcona tradycjom Walońskich poszukiwaczy skarbów gór m.in. wielki bęben obrzędowy, sztolnia walońska, płuczki walońskie, sala alchemika. Duża i unikatowa w skali Polski kolekcja minerałów lokalnych i ze świata.
  • Możliwość zwiedzania wystawy z przewodnikiem (czas zwiedzania około 45 min).
  • Duży sklep mineralogiczny z okazami kolekcjonerskimi, galanterią z minerałów, pamiątkami, biżuterią.
  • Parter budynku z częścią wystawy, dostępny dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich.
  • Przy Muzeum Ziemi JUNA znajduje się duży bezpłatny parking – również dla autokarów (dot. osób i grup zwiedzających muzeum).

Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny: 75 717 32 87

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Informacje na podstawie strony https://muzeumziemi-juna.pl. Za zmiany w powyższych danych redakcja www.swieradow.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0