Świeradów Zdrój Atrakcje Tarasy i Park Zdrojowy - Dlaczego warto odwiedzić te miejsce? Co można tutaj zobaczyć? Gdzie znajduje się te miejsce?

Tarasy i Park Zdrojowy Kilka ogólnych informacji:

  • Park Zdrojowy to nierozerwalny element każdego uzdrowiska - nie może więc go zabraknąć i w Uzdrowisku Świeradów-Czerniawa.
  • To niezwykłe zróżnicowanie, park zawdzięcza projektowi swego twórcy - Karlowi Grosserowi. Obszar parku rozciąga się w centrum uzdrowiska, wokół Domu Zdrojowego. Malownicza i zielona okolica napawa spacerujących tu licznie kuracjuszy i turystów, spokojem i skłania do przemyśleń. Panujący tu magiczny i nawet nieco baśniowy klimat może również być fantastycznym tłem do romantycznych spacerów czy ciekawych sesji zdjęciowych.
  • Przed Domem Zdrojowym położone są tarasy zdrojowe o długości przekraczającej 160m oraz park zdrojowy. Tarasy oraz park stwarzają idealne warunki do wypoczynku.
  • Park, zaprojektowany przez Karla Grossera, powstał w 1898r. Wraz z tarasami, murami na skarpach, rampami, schodami i sztuczną grotą stanowi architektoniczną całość, będącą bardzo udaną kompozycją, zarówno z estetycznego, jak i praktycznego punktu widzenia.
  • Park Zdrojowy składa się z kilku fragmentów rozlokowanych w centrum Świeradowa. 

 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.swieradow.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0