Trasy narciarstwa biegowego w okolicy Świeradowa-Zdroju - jakie

  • location_on Świeradów-Zdrój, ul. undefined

  Kilka informacji:

  • Z racji tego, że w okolicy Świeradowa-Zdroju oraz Jakuszyc przez długi czas zalega śnieg, tereny te są bardzo popularne wśród miłośników narciarstwa biegowego. W sumie znajduje się tu ponad 100 km tras charakteryzujących się różnym poziomem trudności, więc każdy znajdzie dla siebie odpowiedni szlak.
  • Co roku w tych okolicach odbywa się także jedna z największych imprez biegowych w Polsce – Bieg Piastów, przyciągająca tłumy ludzi, zarówno kibiców, jaki startujących.  

Szlak Cietrzewia:

  • Obsługę techniczną Szlaku Cietrzewia na poszczególnych odcinkach północnej części trasy zapewnią Sławomir Polański z Chatki Górzystów i oraz SKI&SUN - operator kolei gondolowej na Stogu Izerskim. 
  • Oznakowaniem trasy w terenie zajął się Stanisław Kornafel ze Stacji Turystycznej ORLE. Kierowane przez niego Towarzystwo Izerskie było jednym z inicjatorów nowej trasy.
  • Szlak od Stogu Izerskiego do Izerskiej Łąki ("Hali") przebiega po tzw. Drodze Telefonicznej i Drodze Izerskiej przez Polanę Izerską, zaś od tego miejsca rozwidla się na 2 warianty. Bardziej płaski biegnie przez Kobylą Łąkę i Stację Turystyczną ORLE do Jakuszyc. Drugi, przez wąwóz Jagnięcego Potoku i Rozdroże pod Cichą Równią zmierza do Jakuszyc Dolnym Duktem Końskiej Jamy - jest nieco bardziej zróżnicowany wysokościowo. Oba warianty mają zbliżoną długość: ok. 19 km przez Orle i ok. 18 km przez Rozdroże pod Cichą Równią. 
    Na Szlaku Cietrzewia będzie można się poruszać w obu kierunkach, jednak na północnym odcinku, ze Stogu do Orla i do styku z trasami "Biegu Piastów", ślad będzie założony przez skutery śnieżne, a więc tor będzie pojedynczy, bez możliwości jazdy stylem łyżwowym.

 Ostatnie aktualizacja - luty 2020 r.Za zmiany w powyższych danych redakcja www.swieradow.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0