Źródło Doktora Adama

Źródło Doktora Adama

Historia źródełka...

Źródło jest nazwane na cześć lekarza uzdrowiskowego, który pracował w szpitalu w Bad Flinsberg na przełomie XIX i XX wieku. Dziś do pulsującego czystą wodą źródła Adamsa prowadzi niebieski szlak. Doktor Adam był lekarzem znanym w uzdrowisku, który przez długi czas badał właściwości lecznicze klimatu oraz wód mineralnych występujących w regionie. Stwierdził, że picie tych wód oraz zażywanie kąpieli, połączone ze spacerami wśród okolicznych lasów świerkowych może pomóc w leczeniu wielu dolegliwości. Doktor Adam był zwolennikiem naturalnych metod oraz surowców i często wykorzystywał je w prowadzonych terapiach.

Prawdziwość i trafność jego opinii na temat leczniczych właściwości wód najlepiej sprawdzić na sobie samym i po prostu wybrać się na spacer w stronę Polany Izerskiej, do Źródła Doktora Adama. Prowadzi tam niebieski szlak. Przy samym źródle można spocząć na ławce i chwilę odpocząć przez dalszą wędrówką.

W związku z tym iż wprowadzał różne metody leczenia, terapie przy wykorzystaniu naturalnych metod, nazwano go mówiąc potocznie "Quarkdodoktor" - czyli doktor twarogu lub twarogowy doktor.

 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.swieradow.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00